Szukaj na tym blogu

środa, 29 sierpnia 2012

Yarn alongThe Juliet is almost finished (at long last), I only have to fasten the buttons and I will take photos. This week the grey shawl is my main project and I've got 3/4. 

Juliet jest już prawie skończona (nareszcie), muszę tylko przyszyc guziki i będę mogła zrobic zdjęcia. W tym tygodniu szary szal jest moim głównym projektem i mam jakieś 3/4.

I have been reading "Climbing out of Depression. A Practical Guide for Suffers since last week. I read slowly, only a few pages a day. This book makes me think about my life, understand my  behaviour. It's not a manual how to be happy within several days. It's more like longtime work with a therapist. Sue Atkinson shows ways, possibilities and techniques that can help when you use them patiently. 
The other book is  "Inspired to knit" by Michele Rose Orne. It's a book with knitting patterns so I rather look at inspiring photos and dream about new projects. I can enjoy this books thanks to Wiola, my new friend who borrowed me this book.

 Od zeszłego tygodnia wciąż czytam "Jak wydobyc się z depresji". Czytam powoli, tylko kilka stron dziennie. Ta książka sprawia, że rozmyślam nad moim życiem, rozumiem lepiej swoje zachowanie. To nie jest poradnik jak byc szczęśliwym w kilka dni. To bardziej jak długotrwała praca z terapeutą. Sue Atkinson pokazuje sposoby, możliwości i techniki, które mogą pomóc jeśli stosuje się je cierpliwie. 
Drugą książką jest "Inspired to knit" autorstwa Michele Rose Orne. Jest to książka ze wzorami dziewiarskim, więc raczej oglądam inspirujące fotki i rozmyślam nad nowymi projektami. Mogę rozkoszowac się tą książką dzięki mojej nowej znajomej Wioli, która mi pożyczyła ją. Bardzo Ci dziękuję Wiolu i serdecznie Cię pozdrawiam.

2 komentarze:

  1. Dzięki Twojemu wpisowi zainteresowałam się książką, o której piszesz (ta o wydobywaniu się z depresji) i ...ją sobie zamówiłam.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Beata, naprawdę książkę polecam.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz!