Szukaj na tym blogu

niedziela, 9 lutego 2014

Dodawanie oczek: d1P i d1L jak zrobić

Są różne sposoby dodawania oczek. Dzisiaj postaram się pokazać jak wykonać d1P i d1L czyli po angielsku odpowiednio m1R i m1L.

Dodajemy oczka z nitki poprzecznej.

Aby wykonać d1P czyli dodać jedno oczko pochylone w prawo należy wbić lewy drut pod nitkę poprzeczną od tyłu. W tym celu można pomóc sobie drutem prawy tak jak na zdjęciu:


I w ten sposób możemy założyć nitkę na drut lewy. Należy pamiętać, żeby drut był wbity od tyłu.


Teraz wykonujemy oczko prawe za przednia nitkę i wychodzi nam oczko przekręcone w prawo.


W ten sposób nitka poprzeczna na której powstało nowe oczko prawe skręcona jest w prawą stronęAby wykonać d1L czyli dodać jedno oczko pochylone w lewo należy wbić lewy drut pod nitkę poprzeczną od przodu. Możemy pomóc sobie prawym drutem.


Zakładamy nitkę na lewy drut. Należy pamiętać, aby drut był wbity od przodu.I teraz przerabiamy oczko prawe wbijając prawy drut za drutem, za tylną nitkę.

W ten sposób nitka poprzeczna, na której zostało zrobione oczko prawe jest skręcona w lewą stronę.


Jak przyjrzymy się kolejnemu zdjęciu to zauważymy, że przed oczkiem środkowym oczka dodane skręcają się w prawo, to właśnie jest d1P, a po oczku środkowym oczka dodane skręcają się w lewo, to jest d1L.


Można podejrzeć na filmiku jak się dodaje te oczka. Nagrałam kilka minut jak robię rząd 11 chusty, ten w którym dodajemy oczka

5 komentarzy:

 1. I bardzo dobrze, ze to opisałąś i pokazałaś efekt ułożenia nitki po przerobieniu. To ładnie pokazuje różnicę.

  Anka

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę sobie zapisać ten instruktaż bo zawsze mi się myli, które jest które :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie nie wiedziałam w czym rzecz i w chuście dodawałam oczka bez skręcenia nitki. Zrobił się ażurek, wprawdzie mało widoczny, ale jednak. Dziękuję za fantastyczny instruktaż.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale ciężkie to , musze pruć.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz!