Szukaj na tym blogu

niedziela, 22 listopada 2015

Chandra - listopadowego blogowania dzień 22

Tak naprawdę to nie wierzę w żadne magiczne sposoby na chandrę. Od dawna uważam, że to jak "znosimy" nasze życie zależy w głównej mierze od naszego charakteru, predyspozycji, trochę może od wychowania, a nie od rozmaitych sztuczek. 

Niby można sobie poprawić humor  smacznym ciachem, dobrą książką, czy nawet spotkaniem z przyjaciółmi, ale jeśli jesteś w trudnej sytuacji (nie koniecznie obiektywnie trudnej, po prostu wystarczy, że źle znosisz np. humory koleżanki z pracy lub wieczorne płacze dziecka), a do tego masz skłonności do melancholii, to niewiele rzeczy może sprawić, by chandra omijała Cię szerokim łukiem. 

Oczywiście można się relaksować w kinie lub na jodze, można spędzić wieczór przytulając się do ciepłego noska dziecięcia, można głaskać kota lub pić wino przy kominku, a i tak zawsze z tyłu głowy czy też na dnie serca będzie miał swój kącik SMUTEK. 

 

Możesz mieć udany związek, kochające dzieci, pasje i pewne umiejętności, otaczać się pozytywnymi ludźmi i na pytanie "Czy jesteś szczęśliwa?" odpowiadać twierdząco, a i tak czuć ten kamień w brzuchu, ten SMUTEK duszy. 

Chandra to moja przyjaciółka, tak samo wymagająca i czasami mało sympatyczna jak gniew i zazdrość, ale w końcu przyjaźń do czegoś zobowiązuje, czyż nie?  Nie wypieram się jej, nie przeganiam, chociaż wiem, że pewnie, gdyby mnie tak często nie odwiedzała mogłabym być w innymi miejscu w życiu, mieć bardziej sprecyzowane i zrealizowane plany. 

Ale tak jak w życiu dobro i zło są dwiema stronami tej samej monety , tak  smutek i radość są ze sobą nierozerwalne. Nic dziwnego, że umiem śmiać się aż do łez. 

Czasami jak mam dość swojej zołzowatej przyjaciółki, to robię coś ze swojej własnej listy pt. Jak radzić sobie z jesienno-zimową chandrą. Fajne pomysły można też znaleźć u Ani z bloga motywacyjnego Kropla Morza w poście pt. Jak polubić listopad i oczywiście u Beaty z Vademecum Blogera -  12 sprawdzonych sposobów na jesienną chandrę

 A wy jak sądzicie, można jakoś wpłynąć na chandrę, by poprawiła  swój charakter? 

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Wpis ten jest 22 w 30 dniowym listopadowym maratonie blogowym.

Tematy wyzwania do pobrania w formie pliku PDF 

 
   
   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Serdecznie dziękuję za komentarz!