Szukaj na tym blogu

piątek, 4 marca 2016

Czy introwertyk może prowadzić bloga?

Ostatnio zasłyszałam taką opinię, że introwertycy nie prowadzą blogów.

Otóż moim zdaniem to całkowita nieprawda.

Internet to wspaniałe miejsce dla introwertyków, bo mogą być sami a zarazem wśród znajomych.

Introwertyk to nie szara nieśmiała myszka, która najchętniej skryła by się pod miotłą, ale osoba, która woli więcej spokoju, mniejsze grono znajomych i przyjaciół, niepodejmująca szybkich decyzji, ale za to lubiąca dogłębne analizowanie różnych spraw.

A na blogu można publikować swoje opinie, dzielić się swoimi pomysłami czy pracami bez konieczności wystąpień publicznych i na swoich warunkach. To bloger określa ile siebie odsłoni, jak głęboko wejdzie w kontakty z czytelnikami. 

Pisząc bloga zawsze możemy tuż przed opublikowaniem lub czasami nawet już po kliknąć przycisk EDYTUJ i zmienić tak tekst, by najważniejsze, najbardziej osobiste sprawy i tak zostawić dla siebie.

To że ktoś zamieszcza nawet swoje zdjęcia w sieci nie czyni z niego ekstrawertyka. Poza tym w każdym z nas jest taka mieszanka obu tych cech osobowościowych. 

Kim jest bloger - introwertyk?

To osoba, która jedzie/idzie na małą lub dużą imprezę "branżową" i stoi z boku dopóki go ktoś nie zauważy i do niego nie zagada. Sama z siebie raczej nie zawrze znajomości, chyba że akurat postanowiła usilnie to ćwiczyć. To osoba, która w chwili, gdy przychodzi jego kolej na powiedzenie paru słów o sobie, ogląda swoje buty, a nie patrzy na ludzi wokół.

To osoba, która może być traktowana jako wyniosła lub zarozumiała, trzymająca innych na dystans, bo po prostu ma dużą strefę osobistą, tzw. przestrzeń osobistą i ciężko jest jej przełamać się. 

A tak w ogóle, to często chociaż pragnie uczestniczyć w różnych imprezach, to tuż przed nimi zaczyna chorować lub po prostu się wycofuje. 

Bloger introwertyk może też czuć się przytłoczony i zbombardowany, jeśli otworzy się bardziej niż zwykle i dostanie dużo odpowiedzi zwrotnych.  

Powszechnie sądzi się, że introwertycy to osoby skrupulatne, dokładne, skupione na swoich myślach, swojej pasji. I to jest ich ogromnym atutem.

Być może nie osiągną wielkiego sukcesu medialnego, bo będą po prostu mieli problem z proponowaniem współpracy, zabieganiem o względy top blogerów i tym podobnymi działami,  chociaż ponoć wszystkiego można się nauczyć, jeśli się ćwiczy ;-) 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Serdecznie dziękuję za komentarz!