Szukaj na tym blogu

środa, 1 czerwca 2016

WDiC - Jak uczą się poligloci?

* Jedną z największych moich pasji jest robienie na drutach. Próbuję to połączyć z przyjemnością czytania. Co tydzień będę zamieszczała jedno zdjęcie przedstawiające moją aktualną robótkę (robótki) i czytaną książkę.


Bardzo też lubię zaglądać na wasze blogi, by dowiedzieć się nad czym aktualnie pracujecie i co czytacie. Podzielicie się ze mną swoimi pasjami.


Zapraszam w każdą środę na wspólne dzierganie i czytanie. * 

 

 

Na przełomie maja i czerwca niemal co roku mam kryzys jeśli chodzi o moje dzierganie. Myślę, że jest to spowodowane po prostu zmęczniem rokiem szkolnym. Nie chodzi tylko o moją pracę, ale też o codzienne poranne zamieszanie związane z wyprawianiem dzieci do szkoły, popołudniowe odrabianie lekcji, prowadzanie na dodatkowe zajęcia czy tak jak w tym roku przygotowania do I-szej Komunii. 

I dlatego ostatnio dzierganie mi idzie jak krew z nosa. Coś tam niby robię, a efekty maleńkie. 

"Jak uczą się poligloci?" 

Jeśli oczekujecie po tej książce jakiejś tajemnej wiedzy, to się rozczarujecie. Już teraz mogę Wam napisać, że poligloci różnią się tym od przeciętnego ucznia po prostu ilością pracy, którą wkładają w swoją naukę. Czyli i na tym polu liczy się ciężka praca, wiele godzin poświęconych na systematyczne przyswajanie i powtarzanie materiału oraz silna motywacja do osiągnięcia celu, gdyż cel nie przychodzi po tygodniu, miesiącu czy nawet roku. 

Autorka książki opisuje sprawdzone metody nauki, a przede wszystkim podpowiada co zrobić by usystematyzować swoją naukę, jak podtrzymywać motywację. Jak uczyć się samodzielnie i w tym celu dobrać sobie odpowiednie materiały, ale też podpowiada jak wybrać dobrego nauczyciela.

Uchylając rąbka tajemnicy napiszę, że podstawą metody zalecanej przez panią  Ewę Wolańską jest słuchanie. Od tego powinno się zawsze zaczynać każdorazową sesję uczenia się. Tak samo wynika z mojego doświadczenia jako osoby uczącej się i nauczyciela. Niestety przez wiele osób, uczniów jak i rodziców jest to sposób zupełnie niedoceniany, a tak łatwo dostępny w dzisiejszych czasach.  

Jeśli jesteś osobą, która nie ma zbyt dużego doświadczenia w uczeniu się języków, a ma silną motywację, to zachęcam do zapoznania się z metodami z książki "Jak uczą się poligloci?"

Zapraszam Was serdecznie na 

 
   
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Serdecznie dziękuję za komentarz!